This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Została już otwarta baza rodzin Szlachetnej Paczki

W Polsce tysiące rodzin żyje w biedzie. Od 17 listopada 2012 roku mieszkańcy Pałuk mogą pomóc jednej z nich. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać jedną z około 30 rodzin.

W październiku i na początku listopada wolontariusze z Szubina i Żnina odwiedzali rodziny z naszego regionu. Wykonali niezwykle trudną pracę. Trudną nie tylko ze względu na rozmowy z nieznanymi sobie ludźmi na temat ich sytuacji, ale również  jak nie przede wszystkim zrozumieniu okoliczności które były przyczyną takiej rzeczywistości, zrozumieniu drugiego człowieka. Dla wielu wolontariuszy w Szubinie był to pierwszy udział w Szlachetnej Paczce. – Początkowo był strach przed reakcjami rodziny oraz emocjami, które mogą wystąpić, ale im dłużej rozmawialiśmy rodzina bardziej się otwierała, a atmosfera stawała się coraz bardziej sympatyczna. Cieszę się, że mogłem wziąć udział w tym spotkaniu, które było dla mnie prawdziwą lekcją życia i spotkaniem z problemami, które dotykają ludzi – mówi Patryk, uczeń szkoły średniej i wolontariusz akcji w Szubinie. W tym roku w tym mieście jest dwukrotnie więcej wolontariuszy niż podczas zeszłorocznej, pierwszej edycji.

Potrzeb jest wiele ale nie są niczym góra lodowa dla darczyńców. W większości rodziny proszą o pomoc w postaci żywności – tego podstawowego środka do przeżycia. W tym roku na terenie Pałuk czyli w rejonach Szubina i Żnina włączonych do projektu jest około 30 rodzin. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę.  W projekt często włącza się nie tylko sam darczyńca ale zaprasza do stworzenia paczki swoich znajomych, tym samym mnożąc dobro jakie powstaje wokół akcji. Darczyńcą może zostać każdy nie ważne czy pracujesz na poczcie, na uczelni czy na budowie. Wystarczy, że będziesz chciał pomóc innym ludziom w trudnej sytuacji, że będziesz tą iskrą która rozpali chęć pomocy wśród twoich znajomych. – Paczkę dla rodziny może przygotować dosłownie każdy. Wystarczy tylko chcieć – mówi Maciej Januchowski, asystent ds. promocji Szlachetnej Paczki w rejonie Szubin i okolice. – Pierwszy krok może wykonać np. jeden z uczniów klasy, który zarazi ideą wychowawcę i kolegów. W ten sposób cała klasa może przygotować paczkę dla jednej rodziny. W naszej bazie widnieją rodziny z mniejszymi i większymi potrzebami, a wiadomo im więcej osób składa się na jedną paczkę tym łatwiej jest ją przygotować -dodaje.

Czasami zdarza się tak, że sami darczyńcy stają się później wolontariuszami Szlachetnej Paczki. W zeszłym roku pierwszym darczyńcą, który wybrał rodzinę z rejonu Szubin i okolice była pani Maria, która podczas tegorocznej akcji w tym rejonie jest wolontariuszem. Kobiecie spodobała się idea pomocy w Szlachetnej Paczce dlatego postanowiła aktywnie w niej uczestniczyć. Jak mówi – „Paczka” uzależnia w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Jak raz zaczniesz to trudno się później powstrzymać, a ten projekt daje wiele możliwości by pomagać.

Aby włączyć się do Szlachetnej Paczki wystarczy tylko wykonać kilka kroków. Na początek trzeba wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl. Następnie wybrać jedną z opisanych rodzin z naszego rejonu zamieszkania. W ciągu trzech dni od wyboru skontaktuje się z tobą wolontariusz opiekujący się rodziną. Wtedy to ustalicie wszystkie szczegóły pomocy. Warto przy tej okazji zaprosić znajomych do tworzenia paczki. Będziecie mogli wtedy wspólnie cieszyć się szczęściem innych ludzi a przy okazji mnożycie dobro.

materiał: Maciej Januchowski ,

asystent d. promocji Szlachetnej Paczki w rejonie Szubin i okolica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <font color="" face="" size=""> <span style="">

iSzubin.pl