This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wolontariusze z Szubina zakończyli szkolenie

14 października w Szubińskim Domu Kultury odbyło się szkolenie dla wolontariuszy akcji „Szlachetna Paczka”, którzy będą działali na terenie Szubina i okolicy. Szkolenie trwało 8 godzin.

W tym roku w akcji w Szubinie uczestniczy aż 12 wolontariuszy Szlachetnej Paczki oraz dwie osoby wspomagające. Poza nimi wiele osób zadeklarowało się bezinteresownie pomagać im w pracy i przygotowaniu całej akcji. Liderem rejonu tak, jak w roku ubiegłym jest Joanna Lewandowska, a zastępuje ją Żaneta Skimina. Wśród wolontariuszy jest również pani Maria, która w zeszłym roku była darczyńcą, a podczas tegorocznej edycji postanowiła przyłączyć się do projektu i pomóc w nieco inny sposób potrzebującym rodzinom. Szkolenie, które odbyło się w Szubińskim Domu Kultury rozpoczęło się o godzinie 9.00 rano i było pierwszym po rejestracji i rozmowie kwalifikacyjnej etapem do współpracy ze stowarzyszeniem Wiosna – organizatorem akcji. 12 wolontariuszy zdobyło niezbędną wiedzę, która będzie im przydatna podczas pracy: rozmowy i spotkań z rodzinami oraz darczyńcami. Szkolenie poprowadziła Anita Komoniewska, młodszy trener wewnętrzny akcji „Szlachetna Paczka”.

W trakcie szklenia trenerka nie tylko pokazała w jaki sposób działa Szlachetna Paczka, jak zachować się w danej sytuacji, jak panować nad emocjami ale również zachęcała do udziału w przykładowych scenkach, w których uczestnicy szkolenia mogli wczuć się w sytuacje, jakie mogą ich spotkać podczas pracy. Ponadto szkolenie przygotowało również pod względem teoretycznym wolontariuszy z rejonu Szubin i okolica do testu wiedzy, który musi zdać każdy, kto chce brać czynny udział w poszukiwaniu pomocy dla potrzebujących rodzin. Test jest potwierdzeniem przygotowania ochotników do efektywnej i mądrej pomocy.
Do tegorocznej edycji zgłosiło się w Szubinie dziewięcioro nowych wolontariuszy oraz wszyscy ci, którzy organizowali akcję w ubiegłym roku, czyli pięć osób. Szkolenie przeprowadzone przez Anitę Komoniewską było na tyle efektywne, że tegoroczni wolontariusze zdali testy i zostali zakwalifikowani oficjalnie do pośredniczenia w pomocy między potrzebującymi rodzinami, a darczyńcami.

Szczególne podziękowania w imieniu lidera rejonu Szubin i okolica oraz wolontariuszy „Szlachetnej Paczki” z Szubina składamy na ręce Pani Dyrektor Szubińskiego Domu Kultury za nieodpłatne udostępnienie sali potrzebnej do przeprowadzenia szkolenia. Dzięki placówce możemy realizować swoje działania nie martwiąc się o miejsce do odbywania szkoleń i na magazyn, do którego darczyńcy w dniu finału przywiozą paczki dla potrzebujących rodzin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <font color="" face="" size=""> <span style="">

iSzubin.pl