Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wolontariusze z Szubina zakończyli szkolenie

14 października w Szubińskim Domu Kultury odbyło się szkolenie dla wolontariuszy akcji „Szlachetna Paczka”, którzy będą działali na terenie Szubina i okolicy. Szkolenie trwało 8 godzin.

W tym roku w akcji w Szubinie uczestniczy aż 12 wolontariuszy Szlachetnej Paczki oraz dwie osoby wspomagające. Poza nimi wiele osób zadeklarowało się bezinteresownie pomagać im w pracy i przygotowaniu całej akcji. Liderem rejonu tak, jak w roku ubiegłym jest Joanna Lewandowska, a zastępuje ją Żaneta Skimina. Wśród wolontariuszy jest również pani Maria, która w zeszłym roku była darczyńcą, a podczas tegorocznej edycji postanowiła przyłączyć się do projektu i pomóc w nieco inny sposób potrzebującym rodzinom. Szkolenie, które odbyło się w Szubińskim Domu Kultury rozpoczęło się o godzinie 9.00 rano i było pierwszym po rejestracji i rozmowie kwalifikacyjnej etapem do współpracy ze stowarzyszeniem Wiosna – organizatorem akcji. 12 wolontariuszy zdobyło niezbędną wiedzę, która będzie im przydatna podczas pracy: rozmowy i spotkań z rodzinami oraz darczyńcami. Szkolenie poprowadziła Anita Komoniewska, młodszy trener wewnętrzny akcji „Szlachetna Paczka”.

W trakcie szklenia trenerka nie tylko pokazała w jaki sposób działa Szlachetna Paczka, jak zachować się w danej sytuacji, jak panować nad emocjami ale również zachęcała do udziału w przykładowych scenkach, w których uczestnicy szkolenia mogli wczuć się w sytuacje, jakie mogą ich spotkać podczas pracy. Ponadto szkolenie przygotowało również pod względem teoretycznym wolontariuszy z rejonu Szubin i okolica do testu wiedzy, który musi zdać każdy, kto chce brać czynny udział w poszukiwaniu pomocy dla potrzebujących rodzin. Test jest potwierdzeniem przygotowania ochotników do efektywnej i mądrej pomocy.
Do tegorocznej edycji zgłosiło się w Szubinie dziewięcioro nowych wolontariuszy oraz wszyscy ci, którzy organizowali akcję w ubiegłym roku, czyli pięć osób. Szkolenie przeprowadzone przez Anitę Komoniewską było na tyle efektywne, że tegoroczni wolontariusze zdali testy i zostali zakwalifikowani oficjalnie do pośredniczenia w pomocy między potrzebującymi rodzinami, a darczyńcami.

Szczególne podziękowania w imieniu lidera rejonu Szubin i okolica oraz wolontariuszy „Szlachetnej Paczki” z Szubina składamy na ręce Pani Dyrektor Szubińskiego Domu Kultury za nieodpłatne udostępnienie sali potrzebnej do przeprowadzenia szkolenia. Dzięki placówce możemy realizować swoje działania nie martwiąc się o miejsce do odbywania szkoleń i na magazyn, do którego darczyńcy w dniu finału przywiozą paczki dla potrzebujących rodzin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <font color="" face="" size=""> <span style="">

iSzubin.pl