Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Unia pokonuje Szubiniankę

Zespół szubiński przegrał na własnym boisku z wiceliderem rozgrywek – KS Unią/Roszak Solec Kujawski 1:3 (0:2). Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego Marcin Wiśniewski, a Dariusz Chojnacki w 84. minucie za faul taktyczny został ukarany czerwoną kartką.

W zespole LKS Szubinianki dzisiaj zabrakło Kamila Zajdlewicza, Marcina Janickiego, Dawida Stodolnego, Bartłomieja Szwedy, a także pauzującego za żółte kartki Dawida Janickiego. W linii ataku od pierwszych minut oglądaliśmy Mirosława Obremskiego oraz Sebastiana Żurawskiego.

Od pierwszych minut przewagę miała Unia, która częściej utrzymywała się przy piłce. Pierwszy strzał gospodarze na bramkę Skibińskiego oddali w piątej minucie, próba Adama Kardasza okazała się bardzo niecelna. W kolejnych minutach Unia zepchnęła Szubiniankę do głębokiej defensywy. Strzały Marcina Grzelaka oraz Sebastiana Mędlewskiego okazały się niecelne. W 12. minucie bardzo silny strzał zblokował jeden z defensorów szubińskiego zespołu. Cztery minuty później Kazimierz Kostkowski uratował Szubiniankę, Dah zagrał do Raczyńskiego, który znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy i napastnik Unii przegrał ten pojedynek. W 20. minucie z ostrego kąta uderzał Jurek, jednak Skibiński sparował piłkę na rzut rożny. 60 sekund później mogło być 1:0 dla gospodarzy. Marcin Wiśniewski uderzał głową z ostrego kąta piłkę z linii tak niefortunnie z linii wybił defensor przyjezdnych, że trafiła ona  w poprzeczkę. W 25. minucie potężnie z rzutu wolnego uderzył Grzelak na szczęście Kazimierz Kostkowski był bardzo dobrze ustawiony i nie dał się zaskoczyć. W 31. minucie nad bramką gospodarzy uderzył Ndao, w odpowiedzi Marcin Wiśniewski z rzutu wolnego posłał piłkę obok słupka. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy arbiter wskazał na „wapno”. W polu karnym napastnika Unii faulował Robert Jurek, jedenastkę na bramkę zamienił Sebastian Mędlewski. Jacek Żurawski miał okazję bardzo szybko doprowadzić do remisu. Jego strzał z ostrego kąta trafił w słupek. Co nie udało się Szubiniance, udało się Unii minutę później. Ndao minął wychodzącego z bramki Kazimierza Kostkowskiego dograł do Daha, który posłał piłkę do pustej bramki. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianom i wicelider prowadził w Szubinie 2:0.

Na początku drugiej połowy miejscowi mieli bardzo dużo szczęścia po strzale Daha z obrębu pola karnego Szubiniankę uratował słupek. Chwilę później  Dariusz Chojnacki zblokował strzał Ndao. W 55. minucie piłka po raz trzeci wylądowała w siatce gospodarzy, jednak sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej na, której był S.Raczyński. W kolejnych minutach Unia miała sporą przewagę, ale nie wiele z tego wynikało. W 72. minucie Marcin Wiśniewski zdobył bramkę kontaktową po uderzeniu z rzutu wolnego z ok. 25 metrów. Ta bramka podziałała pozytywnie na drużynę szubińską, która dożyła do wyrównania. Bardzo szybko mógł to uczynić Sebastian Żurawski, ale jego uderzenie zostało zablokowane. W 81. minucie bardzo dobrą interwencję zanotował Skibiński, który wyłapał piłkę po dośrodkowaniu Wiśniewskiego. W 84. minucie Dariusz Chojnacki otrzymał czerwoną kartkę za faul taktyczny na skraju pola karnego. Środkowy obrońca Szubinianki nie zagra przez to w Radziejowie ze Startem. Rzut wolny na bramkę precyzyjnym strzałem przy słupku zamienił Mateusz Poczwardowski. Chwilę później trener Stepczyński zdecydował się na potrójną zmianę boisku opuścili Jakub Cegiełka, Jacek Żurawski oraz Sebastian Żurawski. Na ich miejsce na boisku pojawili się  Dawid Zajdlewicz, Dawid Klajbor, Krystian Bojas. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianom i Unia Roszak Solec Kujawski mogła cieszyć się z trzech punktów.

Jeśli chodzi o sytuację Szubinianki to nie uległa ona większym zmianom, zespół szubiński nadal zajmuje dziesiąte miejsce w lidze. Wiemy już, że z IV ligi w tym sezonie będzie spadać sześć drużyn, ponieważ z III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej do IV ligi kujawsko-pomorskiej spadły drużyny: Victorii Koronowo, Sparty Brodnica, Unii Janikowo oraz Notecianki Pakość, a drużyna Chemika Bydgoszcz natomiast do V ligi gr. I.
Zespoły Startu Radziejów, LTP Lubanie oraz Legii Chełmża spadły już do „okręgówki”. Na tę chwilę do V ligi spada także Unia Gniewkowo, Chełminianka Chełmno oraz Krajna Sępólno Krajeńskie.
Żeby nie patrzeć na rozstrzygnięcia na innych boiskach trzeba w ostatnich dwóch kolejkach zdobyć komplet punktów. Za tydzień podopieczni Wiesława Stepczyńskiego udadzą się do Radziejowa. Początek meczu w sobotę o 17.00.

źródło: szubinianka.futbolowo.pl, iSzubin.pl