Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szklany Tur

fot. za muzeum.szubin.net

Trwa realizacja projektu pt. Szklany Tur „Zakup wyposażenia świetlicy wiejskiej w Turze w celu utworzenia ekspozycji dotyczącej tradycji związanych z hutnictwem szkła”.

Celem projektu jest urządzenie sal: wystawowej i prelekcyjnej związanej z hutnictwem szkła w nowo wybudowanej świetlicy w Turze. Realizacja projektu trwa od lutego, a zakończy się w lipcu tego roku. W ramach projektu zakupione zostały gabloty, tablice, stojaki, które stanowić będą bazę do ekspozycji wyrobów szklanych a także urządzeń i produktów związanych z hutnictwem. Od kilku miesięcy trwają także prace nad gromadzeniem zabytkowych przedmiotów szklanych i zdjęć archiwalnych, które wykorzystane zostaną na planszach w formatach A0 i A1. Nieocenioną pomoc wykazał Witold Krall, kronikarz z Turu, który udostępnił gromadzone przez dziesięciolecia zapiski i ikonografię. W utworzenie sali ekspozycyjnej zaangażował się także Zbigniew Pigul. Swoje zasoby udostępniła także huta w Turze, Pan Ryszard Popławski i Muzeum Ziemi Szubińskiej. Ekspozycja będzie pokazywana w jednej z sal. W ciągu najbliższych dwóch lat w drugiej Sali odwiedzający będą mogli obejrzeć pokaz multimedialny za pośrednictwem zakupionego w ramach projektu sprzętu audiowizualnego takiego jak ekran, laptop, projektor i stolik pod projektor. Już dziś pomieszczenia wystawowe i prelekcyjne wyposażone zostały w rolety zaciemniające, chroniące zgromadzone eksponaty przed promieniami słonecznymi i umożliwiające projekcję filmu. Miejscem realizacji operacji jest świetlica wiejska w Turze, która wraz z wystawą „Szklany Tur” stanie się atrakcją turystyczną Ekomuzeum Doliny Noteci, nawiązującą do lokalnych tradycji i specyfiki wsi. Dzięki realizacji operacji świetlica wiejska w Turze wzbogaci swoją ofertę turystyczną o wystawę, umożliwiającą zaprezentowanie turystom dorobku historycznego miejscowości i lokalnej huty szkła. Oficjalne otwarcie planowane jest na sobotę, 9 czerwca, godz. 16.30.Zdjęcia z realizacji projektu —– ZOBACZ TUTAJ
Na realizację projektu pt. „Zakup wyposażenia świetlicy wiejskiej w Turze w celu utworzenia ekspozycji dotyczącej tradycji związanych z hutnictwem szkła” Gmina Szubin zdobyła fundusze unijne za pośrednictwem Stowarzyszenia Partnerstwo dla Krajny i Pałuk w ramach zadania Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

źródło: muzeum.szubin.net

Przedruk z iSzubin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <font color="" face="" size=""> <span style="">

iSzubin.pl