Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Gorący styczeń dla policji

Pierwsza połowa tego miesiąca jest bardzo pracowitym okresem dla policji. Poza zatrzymaniami nietrzeźwych kierowców zdarzały się przypadki kradzieży, rozbojów, ale i spotkań z dziećmi w szkołach.

14 stycznia na ulicy Jana Pawła II do rutynowej kontroli przez policję został zatrzymany kierowca Fiata Siecento. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało 2,02 promila alkoholu w organizmie. Następnego dnia w Godzimierzu został zatrzymany następny nietrzeźwy kierujący pojazdem ciężarowym marki DAF. W przypadku tego kierowcy wynik badania wykazał obecność alkoholu w organizmie na poziomie 2,72 promila. 16 stycznia szubińscy policjanci dokonali kolejnego zatrzymania kierowcy "na podwójnym gazie". 31-letni mężczyzna miał 1,36 promila alkoholu w organizmie.

W piątek 14 stycznia doszło do rozboju na ul. Winnica. Czwórka mężczyzna w wieku 19 (dwaj sprawcy), 20 i 47 lat zażądała od 18-latka telefonu komórkowego i pieniędzy.- Pokrzywdzony odmówił i zaczął uciekać, jednak mężczyźni go złapali, a jeden z nich uderzył. Rozbójnicy zabrali bezbronnemu 18-latkowi 7 złotych i oddalili się. Szubińscy i nakielscy funkcjonariusze natychmiast zaczęli szukać sprawców i jeszcze tego samego dnia mężczyźni zostali zatrzymani. Dwaj 19-latkowie, 47 i 20-latek trafili do policyjnego aresztu  – informuje St. sierż. Edyta Nadolna z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. po nocy spędzonej w areszcie sprawcy rozboju usłyszeli zarzuty, a w niedzielę stanęli przed sądem. Sąd w Szubinie na wniosek prokuratora wymierzył trójce mężczyzn dozory policyjne. Wobec najbardziej agresywnego sprawcy rozboju miesiąc aresztu o co zabiegał zarówno prokurator jak i komendant policji. Wszystkim oskarżonym grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

Wśród tylu przykrych i poważnych spraw policjanci znajdują również czas na spotkania z dziećmi. Takie spotkanie odbyło się ostatnio w Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie. Posterunkowa Justyna Topolska z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej z komendy powiatowej w Nakle nad Notecią. Zajęcia edukacyjne odbyły się w dwóch grupach wiekowych. W młodszej grupie policjanta omówiła zasady bezpieczeństwa w domu oraz w spotkaniach z nieznajomymi. Pokazała również jak zachowywać się podczas kontaktu z psem. Natomiast uczestnicy zajęć ze starszej grupy dowiedzieli się o odpowiedzialności karnej nieletnich za popełnione przez nich czyny karalne. Ponadto opowiedziała o tym czym jest przemoc, jakie są jej rodzaje i skutki oraz poruszyła temat uzależnień i niebezpieczeństwa z zażywania narkotyków. Łącznie w spotkaniu profilaktycznym prowadzonym przez nakielską policjantkę uczestniczyło 65 uczniów oraz pedagog i koordynator Szkolnego Programu Profilaktycznego z Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie. Na koniec pani Justynie Topolskiej wręczono podziękowanie za spotkanie.

To dopiero połowa stycznia i w artykule wymieniliśmy tylko niektóre ze zdarzeń z naszego terenu. Szkoda, że niektórzy dla kilku groszy są w stanie napaść nieznanego człowieka i czuć się odważnym w grupie. Takie spotkanie z kilkoma opryszkami może się zdarzyć nam każdego dnia – niestety w Szubinie już też.

One Response to Gorący styczeń dla policji

  1. federal grants pisze:

    Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <font color="" face="" size=""> <span style="">

iSzubin.pl