Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

EURO 2012: Bardzo ważny remis Polski w meczu z rozpędzoną Rosją

Na zdjęciu Jakub Błaszczykowski/ fot. mediarp.pl, licencja CC

Każdy inny wynik, niż naszą porażkę, biorę w ciemno” — zapowiadał przed dzisiejszym meczem Franciszek Smuda. Tym razem trener polskiej reprezentacji miał względne szczęście. Mecz Polska-Rosja zakończył się bardzo ważnym dla Polski remisem 1:1.

Przez pierwszych 37 minut polscy piłkarze grali fantastycznie. Polski zespół wytrącił Rosjanom ich atuty, pozbawił szans na dośrodkowania, a prostopadłe podania były blokowane. Polacy mieli pomysł w obronie, mieli i w ataku. Jednak w 37. minucie Marcin Wasilewski niepotrzebnie sfaulował obrońcę Jurija Żyrkowa bardzo blisko narożnika pola karnego. Andriej Arszawin dośrodkował, Ałan Dżagojew oddał celny strzał w turnieju i po raz trzeci trafił do siatki. Został liderem strzelców turnieju.

Po przerwie Polacy ponownie zaatakowali z pasją. I w 57. min kapitan polskiej kadry narodowej Jakub Błaszczykowski po świetnej kontrze Obraniaka oddał strzał lewą nogą w samo okienko bramki Małafiejwa. Stadion Narodowy uniósł się w posadach. Goool!

Następnie Polacy znowu grali jak drużyna, cofnęli się na swoją połowę i starali się wychodzić z kontrami. W konfrontacji z teoretycznie lepszymi od siebie pokazali charakter i umiejętności.

Rosyjska „Sbornaja” Euro 2012 rozpoczęła znakomicie gromiąc Czechów 4:1. Wtedy też Rosjanie uznali, że to oni są zdecydowanym faworytem całej grupy A. Dlatego remis z rozpędzoną Rosją nie jest dla Polski złym rezultatem i pozwala mieć nadzieję na awans.

Polska 1:1 Rosja (0:1)

Grupa A: Polska – Rosja 1:1 (0:1).

Bramki: Jakub Błaszczykowski (57′) – Alan Dzagojew (37′)

Żółte kartki Robert Lewandowski, Eugen Polanski – Igor Denisow, Alan Dzagojew.

Polska: Przemysław Tytoń – Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Sebastian Boenisch – Jakub Błaszczykowski, Eugen Polanski (84. Adam Matuszczyk), Rafał Murawski, Dariusz Dudka (73. Adrian Mierzejewski), Ludovic Obraniak (93. Paweł Brożek) – Robert Lewandowski.

Rosja: Wiaczesław Małafiejew – Aleksandr Aniukow, Aleksiej Bierezucki, Siergiej Ignaszewicz, Jurij Żyrkow – Roman Szyrokow, Igor Denisow, Konstantin Zyrianow – Alan Dzagojew (79. Marat Izmaiłow), Aleksandr Kierżakow (70. Roman Pawluczenko), Andriej Arszawin.

W drugim meczu grupy A Czesi pokonali 2:1 Grecję i przesunęli się na drugie miejsce w tabeli.